Format Kitap
Barkod 9786051469799
Yayın Tarihi 2016-07-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 301
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Candaş İlgün

Bu eserin hazırlanmasında temel neden özellikle toplumumuzun sosyal ve kültürel yapısı gereği müvekkil ile avukat arasında çoğu zaman yazılı ücret sözleşmesi yapılamamaktadır. Bu durum ihtilafların artmasına neden olmaktadır.
Özellikle avukatın ücret alacağı kendi müvekkili ile daha sonrasında bazı ihtilaflar doğmaktadır.
Büyük emekler ve uğraşılar veren avukatların özellikle tarafların sulh olması halinde vekalet ücreti alacakları ne olacaktır.
1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile bu Kanunda değişiklikler yapan 4667 ve 5043 sayılı kanunlarda, avukatlık ücreti ve avukatlık ücretinden doğan uyuşmazlıklara ilişkin farklı hükümler yer almaktadır. İş sahibinin birden çok olması halinde bunlardan her biri, sulh veya her ne suretle olursa olsun taraflar arasında anlaşmayla sonuçlanan ve takipsiz bırakılan işlerde her iki taraf avukat ücretinin ödenmesi hususunda müteselsil borçlu sayılırlar.
Kanunun açık düzenlemesine rağmen uygulamada sulh halinde avukatın ücret hesabının hatalı olarak hesaplandığı bu durumda yerel mahkemeler ve bilirkişiler tarafından hatalı değerlendirilmeler yapıldığı görüldüğünden sadece bu konunun işlendiği bir kitap ele alınmıştır.
Bu konuda Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin yerleşik kararları ele alınarak özellikle uygulamada hatalı kararların önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

devamını oku..
Kategori : Borçlar Hukuku
% 5
indirim
69.35
Liste Fiyatı : 73.00
Kazancınız : 3.65
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %5.00 indirim