Hoşgeldiniz üye girişi yapın yada hesap oluşturun.
Yazar : Irvin D. Yalom
Yayıncı : Pegasus Yayıncılık
Kategori : Genel
Fiyat: 10.50 TL   Liste Fiyatı : 15.00 TL
Ürün Satışta. % 30.00 İndirim
Barkod-ISBN : 9786052992777
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Orjinal Adı : Din ve Psikiyatri
Sayfa Sayısı : 64
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Ölüme, yanıp kül olmuş bir kaledenbaşka bir şey bırakmayın.

Nikos Kazancakis

“…varoluşsal psikoterapi ile dinî teselli arasında da bazı kıyaslamalar yapacağım. Bu iki yaklaşımın karmaşık, gerilimli bir ilişkisi olduğuna inanıyorum. Bir bakıma aynı atalara ve endişelere sahip kuzenler sayılırlar: insanlığın doğasında bulunan umutsuzluğa çare bulmak gibi bir görevi paylaşıyorlar… Ama yine de temel inançlar ve psikoterapinin belli başlı pratik yaklaşımları ile dinî tesellinin taban tabana zıt olduğu da bir gerçek.”

İnsan neden ilahi bir varlığa inanma ihtiyacı hisseder? Ölüm neden korkutucudur ve insanı dinî teselliye iter? Din ve psikiyatri insan ruhuna nasıl dokunur?

2000 yılında Amerikan Psikiyatri Birliği’nin Oskar Pfister Ödülü’ne layık gördüğü Irvin Yalom’un ödül alırken yaptığı konuşmayı içeren bu kitap, hemen her insanın zihnini kurcalayan sorulara yanıtlar sunuyor.

“Psikoterapiye ilgi duyan genel okur için Irvin D. Yalom’dan daha ilginç bir yazar olamaz. AralarındaNietzsche Ağladığındaromanı da bulunan on beş kurgu ve kurgu dışı kitabın yazarı olan Yalom, bir psikiyatr ve terapist olduğu kadar yetenekli bir hikâye anlatıcısıdır.”

Heather C. Liston

Okuyucu Yorumları