Format Kitap
Barkod 9786052991596
Yayın Tarihi 2017-04-04
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 424
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Graham Hunter
Çevirmen   : Barış Satılmış

The British Sports Book Awards 2013 Yılın Futbol Kitabı

Football Supporters' Federation 2012 Yılın Kitabı

Barcelona dünyanın en büyük futbol takımı, bir kuşak boyunca görülmüş takımların ve muhtemelen tüm zamanların en iyisi.

Bu kitapta, futbolun kurallarını yeniden yazan takımın ona en yakın gazeteci tarafından anlatılan hikâyesini bulacaksınız.
Hikâyemize Wembley'deki 2011 Şampiyonlar Ligi finaliyle başlıyoruz. Bu karşılaşmada Barcelona'nın dünyanın en büyük takımı olup olmadığı tartışması sona erip yeni bir tartışma başladı: Barcelona tüm zamanların en iyi takımı olabilir mi?

Bu kitabı okurken kendinizi kazanan takımın soyunma odasında ve teknik direktör Pep Guardiola'nın kafasının içinde bulacaksınız.
Dahası tek tek takımın efsane oyuncuları üzerine eğilecek, hikâyeyi onlar aracılığıyla okuyacaksınız. 1980'lerin sonlarında atılan temellerden Londra'daki kupa törenine kadar uzanan dönemde şu büyük isimlerin yolculuğuna tanıklık edeceksiniz: Guardiola, onun akıl hocası Johan Cruyff, Xavi, Iniesta ve belki de tüm zamanların en iyi futbolcusu olan Lionel Messi.

Graham Hunter sizi Camp Nou'dan Barcelona'nın yönetim kurulu odasına kadar uzanan unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Takımın çok övülen altyapısının her bir köşesine başka hiçbir gazetecinin girmediği kadar giriyor. Bu kitaba bayılacaksınız. Hunter'ın bu dev eseri muhtemelen FC Barcelona üzerine yazılmış en iyi kitap.

- Irish News

Eğlenceli, bilgilendirici ve güzel bir üslupla yazılmış olan Barça'yı okumak, bir Barcelona maçını izlemekten sonra yapabileceğiniz en iyi şey. Yıllar sonra bu kitap FC Barcelona'nın tarihindeki en önemli çağı anlatan tek büyük eser olarak görülecek.

- Ian McGarry

Ronaldinho ve Deco'nun futbol üzerindeki muazzam etkisini detaylarıyla anlatan ve Guardiola'nın dehasına tanıklık eden bir eser.

- Four Four Two

Barça'nın kazandığı üstünlüğün perde arkasındaki kişiler ve değerleri detaylı bir şekilde anlatan bir kitap. Hayranlık uyandırıcı.

- Scottish Daily Mail

Dünyanın en büyük takımının oluşması gibi bir konudan futbol üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri çıkmış.

- Scotsman

Pep, Messi, Xavi gibi isimleri başarıyla analiz eden harika bir kitap.

- Daily Telegraph

Graham Hunter'ın kitabı bize futbolun ne kadar güzel olabileceğini hatırlatıyor. Hunter'ın derin Barça sevgisi, engin bilgisi ve anlattığı hikâyeyi okuyucularına yaşatma yeteneği sayesinde sadece Pep ve Messi'yi değil, dünyanın en büyük takımında yer alan her oyuncuyu alkışlıyoruz.

- Rodge Glass

Konuyu ayrıntılarıyla ele almayı başaran eğlenceli, akıcı bir kitap. Hunter, FC Barcelona'nın içindeki işleyişe son derece hâkim olduğunu gösteriyor.
Total Football

Hunter, Barça'nın yükselişini her açıdan inceliyor ve başarılı bir futbol yazarlığıyla iyi bir gözlem yeteneği arasında hassas bir denge kuruyor.

- ESPN

Onlarca yıl sonra hâlâ bu kitapta anlatılan Barcelona takımı hakkında konuşuyor olacağız. Ne şans ki elimizde Graham Hunter'ın bu takımın nasıl oluştuğunu açıklayan büyük eseri var. Nasıl Barça tesadüfen ortaya çıkmadıysa Hunter da keskin gözlemlere dayanan anlatımında işini çok iyi bildiğini gösteriyor. Barça, tam bir klasik.

- Sports Illustrated

Kuşağımızın en büyük futbol takımı hakkında daha kusursuz bir kitabın yazılması pek olası görünmüyor. Pep Guardiola bir keresinde kendi takımına Andres Iniesta'nın hepsini cebinden çıkaracağını söylemişti. Graham Hunter da bu takım hakkında yazmak isteyen diğer herkesi cebinden çıkarıyor.

- Mail on Sunday

Kimse Barcelona'yı Graham Hunter kadar iyi tanımıyor. Barça, bugüne dek gördüğümüz en iyi takımlardan biri üzerine unutulmaz, ikna edici ve büyüleyici bir kitap. Derin gözlem ve analizlerle dolu.

- Guardian

Oyuncuların, özellikle de Pep Guardiola'nın zihnine gireceksiniz. Graham'in Barcelona oyuncularıyla arasındaki bu inanılmaz yakınlığı ve bağı çok iyi değerlendirdiği kesin. Birçok gazeteci bunun ancak hayalini kurabilir.

- Michael Cox, Zonal Marking

Barcelona nasıl dünyanın belki de en büyük takımı olarak görülür oldu? Graham Hunter'ın yazdığı ayrıntılı Cruyff ve Messi profilleri, kamptaki hiyerarşinin içinde yer alan kişilerle röportajları ve Katalan kulübünü ne kadar iyi tanıdığını gösteren gözlemleri bu soruyu cevaplamaya yetiyor.

- Matt Dickinson, The Times

Kimse Barcelona'yı Graham Hunter kadar iyi tanıyamaz. Barça derin analizlerle dolu, ustalıkla yazılmış bir eser.

- Sid Lowe, The Guardian

Asla kaçırılmamalı.

- Juliano Belletti

Barça bugüne dek yazılmış en iyi futbol kitabı olabilir.

- Kevin Bridges

Muhteşem ve aydınlatıcı.

- Matt Dickinson, The Times

Şimdiden bir klasik.

- Sports Illustrated

Harika bir kitap. Elinizden bırakamayacağınız kadar güzel.

- Oliver Holt, The Daily Mirror

Barça, modern zamanların en büyük futbol hikâyesini sizlere sunuyor.

- Hugh MacDonald, The Herald

devamını oku..
Kategori : Futbol
% 25
indirim
31.25
Liste Fiyatı : 41.67
Kazancınız : 10.42
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim