Format Kitap
Barkod 9789750516177
Yayın Tarihi 2018-12-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 424
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Derya Güler Aydın;Çınla Akdere

Robinson Crusoe bir roman kahramanı olarak Daniel Defoenun eserinde göründükten sonra, sadece insanın doğayla başa çıkmasının edebi örneği olarak kalmadı, ihtiyaçlarını, kaynaklarını, tüketimini kayda geçiren ilk muhasebeci kahraman oldu!
Edebi eserlerin yaratılması süreci, kurgularına nüfuz etmiş iktisadi sorunsallar ve edebiyatçıların görüşleri edebiyatın farklı disiplinlerle kurduğu diyalog açısından değerlendirilebilir. Edebiyattaki İktisat kitabı, edebiyat ve iktisat alanları arasındaki ilişkinin çeşitli yansımalarını, bu defa edebiyat eleştirmenlerinin değil iktisatçıların gözüyle inceleyen makalelerden oluşuyor. Robinsonu odağına almadan ancak Robinson imgesinin etrafında kurulabilecek bir tartışma açarak, kalkınmanın yollarından Osmanlı şiirine, Tanpınardan Dos Passosa uzanan örneklerle, edebiyatı ve iktisadı başka türlü okumanın imkânlarını değerlendiriyor.
İktisadi Düşünce Girişimi tarafından düzenlenen 5. Çalıştayda ifade edilmiş fikirlerin çarpıştığı, edebiyatı iktisatla düşünmeyi öneren ama kesinlikle iktisatlı bir bakışa sıkışmayan etraflı bir tartışma: Oktar Türel, Eyüp Özveren, İbrahim Korkmaz, Metin Sarfati, Derya Güler Aydın, Adem Levent, Bahar Araz Takay, Mehmet Gürsan Şenalp, Esra Güngör-Şenalp, Metin Arslan, Hüseyin Özel, Alp Yücel Kaya, M. Erdem Özgür, Çınla Akdere ve Erkan Erdemirin katkılarıyla...

devamını oku..
% 15
indirim
36.55
Liste Fiyatı : 43.00
Kazancınız : 6.45
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15.00 indirim