Format Kitap
Barkod 9789755093857
Yayın Tarihi 2015-04-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Birgit Brandau
Yazar   : Hartmut Schickert
Yazar   : Peter Jablonka
Yazar   : Birgit Brandau;Hartmut Schickert;Peter Jablonka
Çevirmen   : Akın Kanat

Resimlerle Troya, çok sayıda resim ve bilimsel temellere dayanan anlatımıyla, nesiller boyunca araştırmacıları büyülemiş, efsanelere konu olmuş bir kentin değişken tarihine yapılan olağanüstü bir zaman yolculuğu.
En son bilimsel veriler yardımıyla, Troya'nın yeniden canlandırılması ilk kez başarıldı. Bilgisayar simülasyonu yardımıyla oluşturulmuş mükemmel kalitede resimler sayesinde, kenti her tarihsel yapı aşamasında ziyaret etmek artık olası. Manfred Korfmann ve beraberindeki arkeolog ekibinin kazılarına on yılı aşkın süreyle refakat etmiş olan yazarlar, harabelerin günümüze ait fotoğraflarını, bunlarla tam olarak örtüşen bilgisayar resimleriyle karşılaştırıyor ve aynı zamanda çeşitli dönemlerin tarihini anlatıyorlar: İlk yerleşimin başlangıcından Priamos Hazinesi Troyası ve Homeros dönemine ve oradan da Roma egemenliğine dek.
Resimlerle Troya, kentin büyüklüğü ve önemiyle ilgili bugüne dek süregelmiş tüm düşünce ayrılıklarının altına kalın bir çizgi çekiyor: Troya'nın bu en yeni resimlerini görenler, onun bir zamanlar ne kadar büyük ve güçlü bir kent olduğundan artık kuşku duymayacaklar.

devamını oku..
Kategori : Arkeoloji
% 255
indirim
-36.43
Liste Fiyatı : 23.50
Kazancınız : 59.93
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %255 indirim